3 Harfliler: Marid

3 harfliler: Marid

3 Harfliler: Marid

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
2 Yorum

Film Künyesi

  • Yönetmen: Arkin Aktaç
  • Oyuncular: Ufuk Asar, Taner Ertürkler, Kayra Simur, Gülseven Yilmaz, Özgür Özberk, Serap Üstün… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Ethem Sak Ethem Sak Editör 16.02.2011
1

3 Harfliler: Marid

"Çocukluğunuzda yaşadığınız bir kabus 20 yıl sonra tekrar başlasa, öteki alemden gelen belalı bir varlık size, sevdiklerinize musallat olsa ve bir gece boyunca korkutucu, güçlü ve vahşi varlığın oyunlarına teker teker kurban olsanız kendinizi nasıl hissedersiniz?" (Alıntıdır). Musallat'tan sonra … Devamı

Üye Yorumları

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 25.02.2011
0

Ellerine sağlık Asya. Elimden, yüreğimden, fikrimden gelenleri yazmaya çalıştım. Umarım tereddütte kalan izleyicilere yol gösterebilirim. Aslında üç harfliler ve korku adına yazılacak daha çok şey vardı fakat okuyucuyu da sıkmamak lazım. Aslı'da okumuş, onaylamış... Herkesin az çok fikir sahibi olduğu bir karakteri herkes kadar anlatabilmek zor değil. Zor ve güzel olan ayrıntılara girebilmek ki hali hazırda Türk insanının korktuğu-tırstığı bir durum bu, üç hafliler. Neden daha sağlam bir hikaye bulunamamış hayret ettim. Yukarıdaki yazımda da söylediğim gibi en güzel bölümü, film başlangıcındaki yazıyı okumaktı.

Asya Asya Üye 25.02.2011
0

çok haklısın aslında...bu korku halkımızda gerek efsanelerle gerek ayetlerde geçmesiyle gerekse yaşayan şahısların anlatmalarıyla beslendi durdu.kime sorsan mutlaka 3 harflilerle ilgili bildiği bir hikayesi vardır.bu yüzden her korku filminde kurguyu hissederiz ama konu bizim inançlarımıza dayanıyorsa.mutlaka ayrıntıları sorgularız.evet filmin anahtar kelimesi sağlam hatta öyleki yazını okurken acaba onlardan bahsedecek misin diye tedirgin okudum.çok güzel yakalamışsın.tercüman oldun düşüncelerimize.yüreğine sağlık :)