Aile Babası / The Family Man (2000)

The Family Man

Aile Babası / The Family Man (2000)

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
5 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Drama, Komedi, Romantik
  • Yönetmen: Brett Ratner
  • Oyuncular: Nicolas Cage, Téa Leoni, Don Cheadle, Jeremy Piven, Saul Rubinek, Josef Sommer, Makenzie Vega, Jake Milkovich, Ryan Milkovich, Lisa Thornhill, Harve Presnell, Mary Beth Hurt, Amber Valletta, Francine York, Ruth Williamson… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Ethem Sak Ethem Sak Editör 09.05.2011
1

Aile Babası / The Family Man (2000)

Nicolas Cage, her ne kadar Hayalet Sürücü filmi ile beni karşısına alsa da içimdeki sese kulak verip Nicolas Cage'yi nihayet içime sindirebildim. Fantastik bir filmle yıldızını parlatan bu adamı, o atmosferde görmekten haz etmedığimin çok önceden farkındaydım. Cage'nin iskelet yüzü alevler içerisind… Devamı

Üye Yorumları

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 15.05.2011
0

Okuyan ve yorum yapma nezaketinde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince hissettiklerimi ve gördüklerimi yazmaya çalışırken okuyan arkadaşlara fikir verebildiysem ne mutlu bana. Bazen hayat iki veya bir çok seçenek verebiliyor ve anlık doğrunuz, ileride "keşke" leri doğurabiliyor. Aynı şekilde anlık kararlar, daha doğrusu anlık fırsatlar tüm hayatınızı değiştirebilir. İyi şeçimler yapmalı insan. Filmin yazısına eklemedim ama şu da dikkatimi çekti; Her iki seçenekte de, Cage'nin mutlu olduğunu gördüm. Her ne kadar içerisinde bir boşluk hissetse de, her iki tarafta da hayatından memnun olabiliyordu. Bir tarafta aşk eksikti, öteki tarafta da kendini kanıtlamak adına güçlü olmak, zengin olmak, büyük olmak. Her halükarda bir tarafımızın eksik olacağını zannediyorum. Yoksa insanoğlu her zaman mükemmeli aramazdı. Hissettikçe yazmaya çalışacağım. Tekrar teşekkürler.

mavi mavi Üye 15.05.2011
0

Çok sevmiştim bunu çok. Bayılırım zaten hafif fantastiklik içeren tatlı filmlere. Bu filmde aynen öyle idi. Nicholas zaten adamım.

yandi_keten_helva yandi_keten_helva Üye 10.05.2011
0

aslında yazıldığı kadar güzel bir film değil. filmi izlememiş olsaydım kesinlikle meraklar içerisinde yanıp tutuşuyor olacaktım. özellikle şiirsel anlatım beni etkileyen en büyük faktör oldu güzel filmdi güzel yazı oldu. ellerinize şağlık.

GencYonetmen GencYonetmen Yazar 09.05.2011
0

"Bir yanda sevgiliniz, diğer yanda ihtimaller dahilinde geleceğinize dair büyük bir adım"... Bu sözle filmi çok güzel anlatmışsın. Herkes yapamaz. Tek cümleyle bir filmi anlatmak zor zanaat. Yazını okuyunca, uyku saati geldiğini sandım. Masal gibi yazmışsın. Uyutmuyor, yanlış anlama sakın. O kadar samimi yazmışsın ki, karşımda 40 yıllık arkadaşım var da başından geçenleri bana anlatıyor sanki. Ellerin kolların dert görmesin... Kalemine kuvvet Ethem.

fafatuka fafatuka Yönetici 09.05.2011
0

Yıllar önce bir doğumgünümde arkadaşlarımla gitmiştik bu filme, günün duygusallığının da etkisiyle sanırım pek bi sevmiştim filmi. Yıllar sonra tekrar izlediğimde aslında bildik adımları uygulayan, seyirciye istediğini veren bir film olduğunu fark ettim. Yine de sevimliliğinden bir şey eksiltmiyor bu durum, fragmanını az önce izleyince eski bir tanıdıkla karşılaşmış gibi hissettim :)) Bir de şu var ki, bu tip "başka bir seçim yapmış olsaydım hayatım nasıl olurdu acep?" temalı filmlerde nedense hep ailevi değerlerden yana olur filmler. Biri de çıkıp demez ki "Ya hu çalıştım, kazandım, paraya para demiyorum artık; eşim, çoluğum çocuğum yok ama günümü de gün ediyorum hani, ohh canıma değsin, keh keh!". Bu görüşte olduğumdan demiyorum ama cesur bir ses bekliyorum ben açıkçası :)) Bu arada yazı gerçekten güzel, şiirsel olmuş Ethem, eline sağlık :))