Akrep Kral 2: Savaşçının Yükselişi

Akrep Kral 2: Savaşçının Yükselişi

Sivrisinema Puanı

4
1 İnceleme

Üye Puanı

0
8 Yorum

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Ethem Sak Ethem Sak Editör 19.12.2008
4

Akrep Kral 2: Savaşçının Yükselişi

Orjinal adıya The Scorpion King 2 Rise Of A Warrior ortalığı kasıt kavuracak bir film olmalıydı çünkü ilk Akrep kral adını The Rock'la duymuştuk ve bu filmde beklentilerimiz yüksekti. Ancak hiçde umduğumu bulamadım. En başta şu dikkatimi çekti. Fİlmde Michael Copon diye bir başrol var ve filmi iz… Devamı

Üye Yorumları

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 28.07.2010
0

Loki, filmi izlerken ne hissetmişsem yazmışsın :) Ehh yukarda da belirttiğim ve filmin vasat filmlerde olduğunuda görerek filmin rezaletliğinden bir kez daha bahsetmek istemiyorum bile. Tebrikler Loki..

loki_aerona loki_aerona Üye 28.07.2010
0

Akrep Kral, Eski Mısır'ın arkaik hanedanlarından bir kraldı. Yani gerçekti. Birinci film doğru hikayeyi en azından hiyeroglif ve eski-antik-mısır yazıtlarında anlattığı üzere yapılmış doğrucul ir hikaye-en azından çoğunlukla doğru. İkinci film ise tamamen sallamasyon. Kral kısmı ve o insanlara yapılan kötülük doğru-hatta o hapsedip yağ ve ateş okları kullanarak insanları katletmeye çalışması da doğru. Fakat akrep kralın hikayesi bu değil. Filmin yapımına-oyunculuğa ve çekimlere gelince benden önce yorum yapan arkadaşlarımın dediği gibi FİYASKO! Akrep Kral'ı oynayan çocuk bence bu tarz filmlerde değil de Disney Channel'ın dizilerinde oynamalı derim. Yanında kimliği saçmalık kız ise oyunculuk açısından ayrı saçmalık. Yunan rolündeki gençler arasında en iyisi. Ha bir şey daha o Çinli ne alaka beyler bayanlar :) Çin-Mısır arasında iletişim tabi oldu da hani filme ayrı bir komiklik havası katmak istendiyse bence rezaletti akrep kralın kemikleri sızladı. Randy' e gelince oynaması gerektiği gibi oynadı bence-yani iyi. Büyücü kız ayrı bir saçmalıktı, yaşı çok küçük ve saçma. Akrep Kral'ın ilk filmindeki görsellik ve oyunculuğun yerini bir çocuk filmi almış 2. filmde. Mekan ilk film ile aynı. En azından mekan değişmemiş. Bu açıdan yönetmen ve senaristi tebrik ederim. En sonki akrep sahnesine gelince orası en saçma kısımdı. Akrebin onu öldürebileceği onca pozisyonda öldüremedi-öldürmedi daha doğrusu-dev akrebin merhameti mi?saçma... Üzerine dökülen yağ ile akrep görünür oldu ve akrep kral(çocuk) son şansıyla tek hücumda öldürüverdi. Mücadele olmadan izlediğimiz bir son sahne ise tam bir hayal kırıklığı yarattı. Ve mümkünse altın bileklik-kolye-taç-kıyafet-kısacası aksesuar kullanılacaksa sarı parlak plastikten yapmamaları gerek diye düşünüyorum ve sözleri benden sonra yorum yapacaklara bırakıyorum... Geçmişle alay eden bir filmdi izleyecek olanlar veya merak edenler boşa zaman kaybetmesin!

Burak Burak Üye 04.01.2010
0

Film ile ilgili beni rahatsız eden bir konu da akrep kral'ın babası rolündeki adam hiç ama hiç bir kahraman gibi durmuyor. Daha karizma birini bulamamışlar mı yani o adamın hapishanedeki çapulculardan bir farkı yoktu... Kandırıldık.... :)

asli_asya asli_asya Üye 07.09.2009
0

ARKADAŞLAR AFİŞİ BOŞUNA ELEŞTİRMEYİN .BUNA PAZARLAMA DENİYO.BAŞ ROLDE YAKIŞIKLI BİRİ OLSAYDI O KONURDU TABİ BİRAZ PHOTOSHOPLA DAHA KASLI BRONZ PARIL PARIL YAPILIRDI GERÇEKTEN ÇOK UZAK.ŞİMDİ BU ADAMA PHOTOSHOP DEĞİL BAŞTAN ESTETİK LAZIM E OLMAYINCA HALİYLE KIZLARI KULLANMIŞLAR. DUA EDİN YÖNETMENİN KIZINI KOYMAMIŞLAR AFİŞE....SİNİR BOZUCU.SİNEMA GİBİ BİR SANAT DALININ BUKADAR BARİZ BİR ŞEKİLDE FİNANSAL BİR DEĞER GİBİ GÖRÜLMESİ.

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 30.08.2009
0

Banu@ Tabiki her efsanenin farkli bir anlatımı farklı bir bakış açısı vardır ancak film sektöründe seri adına olması gereken hareket bu değildi diye düşünüyorum, ayrıca yukardaki yorumumda da söylediğim gibi afişte bile ufak bir oyun vardı. Bence vasat bir filmdi, tabi bu benim görüşüm. Herkesin yorumlarını-görüşlerini almak isterim. Bunun içinde Banu ve Serdar'a teşekkür ederim.

banu_demir banu_demir Üye 30.08.2009
0

Bence İki Filmde Aynı Kişiden Bahsediyor. Yani Her Efsanenin Farklı Bir Anlatımı Vardır.Bence İki Film Arasındaki Fark Bu.

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 18.04.2009
0

Evet herkesi gibi Akrep Kral bekledik ama malesef. Filmin fiyasko olduğu afişteki karakterlerden belli oluyomuşda izledikten sonra farkına varıyorsun. Filmin başrol oyuncusunu yakın plan almayıp filde sadece biriki yerde görünen güzel cadının afişlerde olması tamamen reklammış. Akrep Kral gibi harika bir filmin ardından bu çocuğu başrolde görmek, başlı başına kabustu.

serdar serdar Üye 17.04.2009
0

Aynen katılıyorum... İlk gördugumde gözlerime inanamıstım. Akrep Kral geri döndu demiştim ama tam bir fiyasko. Yazık bu filimi seyrederken vakit kaybettim...