Bir Avuç Deniz - Yeterli, Teşekkürler

Bir Avuç Deniz - Yeterli, Teşekkürler

Sivrisinema Puanı

0
1 İnceleme

Üye Puanı

0
3 Yorum

Sivrisinema İncelemeleri (1)

deniz_mat deniz_mat Editör 14.11.2011
0

Bir Avuç Deniz - Yeterli, Teşekkürler

Hepimize olmuştur, iyi bir film izlerken ya da sürükleyici bir paragrafi okurken "Vay be!" deriz, "Bunu ben de yapabilirdim!" Yazanı, yöneteni küçümseme, bir yandan da olabildiğince kendini beğenmişlikle örülü bir cümledir bu.. Ama simdi bu yazı için, tıpkı filmin sonundaki "Ne Haneke'ler izledim, k… Devamı

Üye Yorumları

yildiz yildiz Üye 18.09.2012
0

Bu filmin neden bu kadar kötü yorum aldığına, hiç anlam veremedim. Bence izleyiciyi düşündürmeye teşvik ediyor, yani doğru ve yanlış gösterilmiyor, seyirci kimseden yana olamıyor.Hayatı ve duygularını çok intensiv ve açık yaşayan bir kız . Oğlunu bir çiçek olarak gören, herşeyi göze almış bir anne, yanında geri çekilmiş bir baba ve annesinin sayesinde hayatın zorluklarından mahrus kalmış, tam olarak ne istediğini bilmeyen, bir erkek. Happy end yoktu ama beni baya etkiledi.

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 14.11.2011
0

Filmde Engin Altan Düzyatan'ın sesiyle bir şiir; "Boyun eğmez de kadere açılırsam denizlere sen olmadan, yalnızlık tek sevgilim olacağa benzer ışıksız geleceğimde… Ama gene de gel kollarıma, ödülü ol bu yorgun denizcinin sarhoş et varlığınla"... Harikaydı.

serpil_teren serpil_teren Üye 14.11.2011
0

Başlığa bakınca Bir Avuç Deniz'e pornografik olarak saldıran "errkek" yorumculardan birinin yorumu zanettim. Oysa yazıda filmle ilgili ne çok olumlu cümle var. Ben bu filmi izledikten sonra günlerce etkisinden çıkamadım. Hoşuma gitmeyen, aksayan yönleri vardı elbette ama Nuri Bilge'nin ilk filmlerinde edebiyat profösörü gibi konuşan köylüler veya pekçok yönetmenin ilk filmlerindeki facia sekansların yaptığımı yaptım; görmezden geldim, üstünde durmadım. Ve tıpkı sizin gibi, mükemmel bir fikre sahip olduğunu, hiç değinilmemiş bir konuya ve çok zor bir filme omuz verildiğini gördüm; arkadaşlarıma filmi böyle tavsiye ettim. Bu filmi hiç sevmeyen, izlerken küçümseyen bir tanıdığım filmdeki Mert'in ta kendisiydi örneğin. Attığınız başlık Hayır teşekkürler... Oysa yazınızı, "benim için çok çok özel olabilecek bir filmdi" diyerek, hatta bir daha çekilmesini dileyerek bitirmişsiniz. O halde başlık "Evet, teşekkürler" diye yazılsa daha teşvik edici olmaz mıydı?