Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux D’enfants (2003)

Jeux D’enfants

Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux D’enfants (2003)

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
4 Yorum

Film Künyesi

  • Oyuncular: Marion Cotillard, Ira Flatow… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

SevilayAYDIN SevilayAYDIN Editör 27.03.2011
1

Cesaretin Var mı Aşka? / Jeux D’enfants (2003)

Aşk… Bu üç harf ve tek kelimeyi hepimiz kendimize göre tanımlarız, anlam çıkarırız. Kimimize göre güven, kimimize göre sadakat, kimimize göre tutku, uyum, mutluluk, alışkanlıktır kısaca. Kimileri de acı, yalnızlık, çaresizlik olarak tanımlar kendince. Çoğu zaman herkesin beklentileri de aynıdır … Devamı

Üye Yorumları

SevilayAYDIN SevilayAYDIN Üye 27.03.2011
0

Filmi izletebilme konusunda merak uyandırabildiysem ve size filmi izletmeyi başardıysam, amacıma ulaştım demektir :) Evet sadakât var ama bu sadece zihinsel bir sadakâtti. Fiili olarak ortada böyle birşey yoktu. Onlar birbirinin en iyi oyun arkadaşıydı ama aşk ve oyun arasına sıkıştılar kaldılar. Teşekkür ederim :)

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 27.03.2011
0

Filmi büyük bir hevesle izledim, hevesim kursağımda kalmadan tuhaf bir tebessümle bitirdik filmi. Final sahnesi bumu? derken güzel de bir jest ile bir kez daha bitirdim filmi. Bunu da güzel düşünmüşler. Farklı bir aşk filminden bahsetmiş superfroog, bence başarmış da. Aşk, ama çok farklı yaşanan bir aşk filmi... Bir oyun ama ölene dek sürecek bir oyun ki sırası geldiğinde mızıkcılık yapmak yasak ve bu yasağa sonsuz sadakat. Oyunamı yoksa aşklarına mı sadık kaldılar? Bence oyun devam ettikçe aşkları da devam edecekti, bunu ikisi de biliyordu. Yazı güzel film güzel, daha ne olsun :) Ellerine sağlık.

SevilayAYDIN SevilayAYDIN Üye 27.03.2011
0

Sevdiğim bir filmdir Jeux D'enfants, ama dediğin gibi mükemmel, olağanüstü diye nitelemeye gerek yok; çok daha iyileri var. Ben sadece filmi diğerleriyle kıyaslayarak değil de, tek başına ele aldım, ona göre yorumlamaya çalıştım. Bir film izlersin, beğenirsin; sonra başka birini izlersin yine beğenirsin. Son izlediğin, belki daha çok beğenirsin ama önceki izlediğinde yerini korur, onu yine seversin, beğenirsin. Tuhaf bir yorum oldu benimki de şuan:) Kesinlikle 'aşık seyirci'' olayına katılıyorum... :) Yorumun için çok teşekkür ederim Uğur :)

superfrooog2 superfrooog2 Üye 27.03.2011
0

Yann Samuel'i My Sassy Girl'ü uyarlamaya çalışıp berbat etmesinden dolayı tanıyorum... Ah nerede o muhteşem Güney Kore versiyonu, mumla arıyor adeta insan. Tabi ki ilk filmi olan "Cesaretin Var mı Aşka" ikinci filmi olan "My Sassy Girl" den çok daha başarılı. Yazdığı "farklı" aşk hikayesini, renkli ve etkileyici bir şekilde çekmek için elinden geleni yapmış. Ama bu filmin bu derece popüler olması beni rahatsız ediyor; sonuçta çok daha iyi aşk filmleri de var (bence)... Tabi seyirci aşıksa bu film daha da etkileyici olabiliyor. :D Ama bence bu yazı, filmden çok daha iyi :D