Deli Deli Olma

Deli deli olma

Deli Deli Olma

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
4 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Drama
  • Yönetmen: Murat Saraçoglu
  • Oyuncular: Çagla Acar, Tarik Akan, Deniz Arna, Murat Aydin, Yesim Ceren Bozoglu, Muhammed Cangören, Korel Cezayirli, Ibrahim Coskun, Ozlem Dilber, Ozan Erdogan, Aygun Tevfik Hicyilmaz, Osman Karahan, Halil Kumova, Cemile Nihan, Israfil Parlak… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

fafatuka fafatuka Editör 24.06.2010
1

Deli Deli Olma

Kars yöresinde ?dellenme, aklına mukayyet ol? anlamına gelen ?deli deli olma? sözünden adını alan filmimiz, manzaralardaki çiş donduran yoğun kar ve soğuğa nispet, yürekleri ısıtırcasına sıcacık bir film. Uzun yıllar önce Rusya?dan Kars?a göç eden Malakanlardan geriye kalan son bir tanesi Mişka (… Devamı

Üye Yorumları

caute caute Üye 15.08.2010
0

kaçırdım onu galiba en kısa zamanda izlicem.teşekkür ettim

fafatuka fafatuka Yönetici 15.08.2010
0

Teşekkür ederim, bence de kendi çapında harika bir filmdir bu. Usta'yı izlemiş miydiniz? O da son dönem Türk filmleri arasında çok ilgi görmemesine rağmen harika bir filmdir bana göre. Tavsiye ederim .

caute caute Üye 14.08.2010
0

son dönemin iyi filmlerinden birisidir.tarık akan ve şerif sezer i yılmaz güney in yol filminden sonra biraraya getiren filmdir.çok da muhteşem oyunculuk izlemekle beraber tarık akan ın arada şarkı söylemesi filmin merkezine oturur.sonlara doğru birkaç damla yaş da süzülür gider gözlerden.filmdeki bir ilginç nokta da gençliklerini de tarık akanın oğlu ve serif sezer in kızı canlandırır. gölgesizler,pandoranın kutusu sonrası mutlaka izlenmesi gereken son dönem filmlerindendir özetle. güzel yazı için teşekkürler.

fafatuka fafatuka Yönetici 24.06.2010
0

Ethem'in kadim yazıları ihya etme furyasından benim yazı da nasibini almış anlaşılan :)) Ne diyelim, sağolsun. Ama yoksa bu tutum üstümüzdeki ölü toprağını silkmemiz için üstü kapalı bir ihtar mı?