Hyeongsa / Duelist / Düellocu (2005)

Hyeongsa

Hyeongsa / Duelist / Düellocu (2005)

Sivrisinema Puanı

0
1 İnceleme

Üye Puanı

0
3 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Aksiyon, Gizem
  • Yönetmen: Myung-se Lee
  • Oyuncular: Ji-won Ha, Sung-kee Ahn, Dong-won Kang, Young-chang Song, Bo-yeon Kim… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Reha Ülkü Reha Ülkü Editör 03.03.2012
0

Hyeongsa / Duelist / Düellocu (2005)

Kavramsal çerçeve: 3 koyut: 1. 2005 momentiyle sinema, kendi tarihinde ‘geçmiş 5 + gelecek 5 yıllık’ 1-onyıllık özel bir sanatsal momente sahipti. 1995’den beridir tür-sanat filmi ve kurmaca-belgesel film kategorizasyonu ayrımları muğlaklaşıyor ve bizi melez ürünlere / eserlere taşıyordu. … Devamı

Üye Yorumları

ahmet_uzun2b ahmet_uzun2b Üye 04.03.2012
0

kore filmleriyle aramız iyi değildir, gereğinden fazla çocuksu davranışlar ve çoğu filmde gördüğüm aşırı şekilde hareketlerle kendilerini ifade etmeleri gözüme hiçbir zaman hoş gelmemiştir. Ve hala aynı kanıdayım. Fakat... Yinede sivrisinemadaki yazıları vaktim oldukça okumaya gayret ettiğimden dolayı yazar arkadaşımız Reha Ülkü'nün yazısını da okuyup filmi tercih etmesem de kendime birşeyler katmak fikrindeydim. Aynı düşüncem ile (uzakdoğu filmlerinnde seçici olmak) yazımı bitirdim bitirecekken yazının bütününün güzelliği beni son paragrafa kadar getirmiş, ve o son paragraf fikrimi değiştirmiştir artık. Teşekkür ediyor, film hakkında izlenimlerimi de eklemeyi umut edip başarılar diliyorum.

Kaneshiro Kaneshiro Yazar 04.03.2012
0

Merhaba, Filmi, 2-3 yil once izlemis ve hayran kalmistim. Uzakdogu filmler kategorisinde yaptigim yorumlardan da anlasilacagi uzere, ozellikle Guney Kore yapimi filmlere olan duskunlugumun yani sira, kesinlikle kurguyu harmanlama ozelligi ve izleyiciye "gecisi" harika yapitlardan biri. Filmle ilgili soylenecek birkac sey varsa da, yorumcunun , filmi gozlemlemesinin disinda, aktarirkan kullandigi dil, sinema izleyicisini zorlayacak nitelikte. Ozellikle de, "denk gelmiste izlemis/begenmis" olanlari... Bu sebeple, yorumcunun emegine saygi duyarak, fikrim ; yazım dilini biraz daha sadelestirerek, terminolojiyi biraz 2. plana almasinin iyi olacagi yonundedir. Saygilarimla.

songul_topcu songul_topcu Üye 04.03.2012
0

Tarzınızın çok hoş, yada değişik ama kendine çeken bir büyüsü var. Öncelikle yazar kişiye selam ederim. Filmin ülkemizde "Kanlı Hançer" diye lense edildiğini de ekleyerek, evet 10 kez izlenebilecek bir filmdi. Uzakdoğu sevmeyenlere bile tavsiye ediyorum.