Koku

Sivrisinema Puanı

4
1 İnceleme

Üye Puanı

6.7
8 Yorum

Film Künyesi

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Ethem Sak Ethem Sak Editör 21.10.2008
1

Koku

Muhteşem bir şekilde koku alma yeteneğinizin olduğunu düşünün, hatta gözleriniz kapalı şekilde olsa bile dünyadaki herşeyi kokusundan tanıyabileceğinizi düşünün ve bu yetenekle neler yapabileceğinizi hayal edin. Başroldeki kahramanımız, Jean Baptiste Grenouille'nin (Ben Whihaw) hayalleri hepimizi… Devamı

Üye Yorumları

semiramis semiramis Üye 21.09.2013
0

filme başlarken sıkılmıyosun merak ediyosun ne olacak diye farklı bir film benim hoşuma gitti izlemenizi tavsiye ederim ..

Nazlı Kandemir Ƽȝ Nazlı Kandemir Ƽȝ Üye 24.05.2013
9

sonuna kadar izliyorsun ve filmle beraber herşeyi bitiriyorsun. çok güzekdi yaa

murat_boysan murat_boysan Üye 09.11.2009
0

Bu film gerçekten izlenmeye değer.. Eski Paris sokaklarının pis kokusu yüzünden günümüzde ki en iyi parfümlerin orada yapılmasının sebebini anlatmakta aslında.. Paris'in o çok kötü ve pis kokusunu kapatmak örtmek uğruna adamların uğraşları oldukça fazla ve bu hikayede birazda olsun filme dökülerek konu edinilmiş. Herkese iyi seyirler..

merve_kuru merve_kuru Üye 16.08.2009
0

Birkaç sene önce bi dergide okumuştum insanın aslında kalbi ile değilde burnuyla aşık olduğunu ama bunun farkına varmadığını. Gerçektende insan kokuya aşık olurmuş. Film çok güzeldi izlemeye değer. Kitabınıda tavsiye ederim o daha ayrıntılı. Insanın derin düşüncelere dalmasını sağlıyor.

fulya_okur fulya_okur Üye 09.08.2009
0

gercek bır arzu ve ıstedıgının pesınden gıtmek ve ne pahasına olursa olsun vazgecmemek cok etkıleyıcı ızlenmesı gereken bır yapım olduguna ınanıyorum..

fikret fikret Üye 31.10.2008
0

hikaye ve kurgu itibariyle izlediğin en farklı ve ilginç filmlerden biriydi, her ne kadar film biraz durağanmış gibi görünse de gerçekten izlenmeye değer...

selcuk_besikci selcuk_besikci Üye 30.10.2008
0

Gorsel efeklerden arinmis ve bilim kurgunun golgesinden sakinmis bu denli uzun ve soluksuz seyredilebilecek baska bir film hatirlamiyorum.Sinemada iki ara verilmisti ve ben aralarin bitmesini bekleyemiyordum doyumsuz ve bir o kadar da zevkli bir yapimdi...

ahmet_karatas ahmet_karatas Üye 28.10.2008
0

Film neredeyse imkansızı başararak bize koku duygusunu yaşatıyor. Bazen kokunun kaynağı oluyoruz, bazen etrafa yayılmış hali bazende kokuyu algılayan kişi oluyoruz. Filmde sinematografi çok üst seviyede kullanılmış. Kamera kullanımı ve kurgu kokunun hiç düşünmeyeceğimiz , düşünemediğimiz hallerini bize aksettirebilmiş. Oyunculuk ve oyunculuk yönetimi çok başarılı. Rollere göre çok başarılı yüzler seçilmiş. Oyuncuların oynamadığı bir film olmuş. Hikayenin oyunculara verdiği ağırlık altında kimse ezilmemiş ve senaryo oyuncuları boğmamış. Görüntü yönetimi konusunda son zamanlarda gördüğümüz nadir ve başarılı filmlerden biri olan bu film Avrupa sinemasın değerini tekrar gün yüzüne çıkarmış. Aynı isimli romanın sinemaya uyarklanmasından doğabilecek didaktik anlatım aşılarak gayet yerinde bir tempo tutturulmuş ancak filmin finalinden önceki sahnelerde biraz tempo sorunu olduğu göze çarpıyor. Bunun yanında korku hikayelerinin olmassa olmazı "bakire kız" klişesi bir uyarlama olduğu için değiştirilmemiş ve bu klişenin üstüne fazla gidilmeden ayarında verimeye çalışılmış. Üzerine söylenecek onca sözün olduğu bu filmi izlemeyi ihmal etmemenizi öneririm. İyi seyirler..