Leon "Sevginin Gücü"

Léon

Leon "Sevginin Gücü"

Sivrisinema Puanı

8.5
1 İnceleme

Üye Puanı

0
13 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Suç, Drama, Gerilim
  • Yönetmen: Luc Besson
  • Oyuncular: Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman, Danny Aiello, Peter Appel, Willi One Blood, Don Creech, Keith A. Glascoe, Randolph Scott, Michael Badalucco, Ellen Greene, Elizabeth Regen, Carl J. Matusovich, Frank Senger, Lucius Wyatt Cherokee… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Ethem Sak Ethem Sak Editör 20.03.2009
9

Leon "Sevginin Gücü"

Öncelikle 94 yılında gösterime girmiş  ve sinema severlerin çoktan arşivlediği Leon "Sevginin Gücü" adlı filmi neden yayınlamak, paylaşmak istediğim hakkında konuşmak istiyorum. İnsan oğlu bu kadar soğuk olabilir miydi? diye başlıyorum. Olmayacak hayallerimizi bile düşlerken ve bu hayaller insanı… Devamı

Üye Yorumları

melike_msc melike_msc Üye 07.12.2012
0

Öncelikle yorumların hepsine katıldiğimi belirtmek istiyorum en çokta Leon gibi bir filmi sinemada izleyememiş olmam kısmına . Hayattımda her izlediğimde beni ağlatabilen sayılı filmlerden.İki dev isim Jean Reno ve Natalie Portman’ın beraber oluşturduklari bir film ancak bu kadar mükemmel olabilirdi zaten.Eğer bu filmin özetti sorulmuş olsa Sting’in Shape of My Heart parçasi ve SANIRIM BURDA RAHAT EDİCEZ LEON sözünü söylemek çok doğru olur sanırım :) ..

fafatuka fafatuka Yönetici 19.01.2012
0

leon filminin devam filmleri de jean reno ve natalie portman'ın beraber oynadıkları başka bir film de yok maalesef.

parions parions Üye 19.01.2012
0

harika bir filim daha önce izlememiş olmam büyük hata. arkdaşlar leon filminin başka filimleri varmı bide leon ile küçük kızın filimleri yani aynı oyuncular ama başka filmine bilen varmı varsa lütfen önerin .

ali_yazkan ali_yazkan Üye 09.02.2011
0

Binlerce film arasından sıyrılıp kalbimi bu denli fetheden tek film. Sinemada izleyememiş olmam büyük kayıp :((

serkan_kilic serkan_kilic Üye 08.05.2010
0

Gerçekten müthiş bi film.Dünyanın en iyi 22. filmi ama bnce en iyisi.Ayrıca Jean Reno yine kalitesinin belli etmiş

freedin freedin Üye 30.05.2009
0

bu filmi o kadar cok sevdim ki, sevgilim yıl dönümü hediyesi olarak cdsini almış bana. o an ki mutluluğumu anlatamam.hatta kızımın adını mathilda bile koymayı düşündüm:))

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 23.05.2009
0

Evet ilk izlediğimde hayran kalmıştım, ve bir kaç kez daha. İnsan her izleyişinde keyif alabiliyorsa işte o film sizin filminizdir. Filmin sonu bahsettiğimiz gibi unutulmayacak kadar güzeldi. Yorumlarınız da filmin ne kadar iyi olduğunu gösteriyor zaten (Gerçi bugüne kadar kötü bir eleştiri aldığını da hatırlamıyorum).

freedin freedin Üye 23.05.2009
0

ilk izledigimde 12 yaşımdaydım. bu güne kadar o kadar cok izledim ki sayısını tahmin bile edemem.son sahnede mathildanın SANIRIM BURDA RAHAT EDİCEZ LEON sözü hala gözlerimi doldurur.benim hayatımın filmi diyebilirim.

buuzz_mavi buuzz_mavi Üye 05.04.2009
0

iyi mesajlar veren Jean Reno?nun oyunculugununda verdigi katkı ile sürükleyici bir yapit oldugu kanisindayim.

immortalance immortalance Üye 29.03.2009
0

Eğer varsa çok şey kaçırdığı ortada.

mcakir mcakir Üye 29.03.2009
0

Film Fransız sinemasının en iyisi. Jean Reno'nun performansı da şüphesiz tartışılmaz. Filmin soundtrack'ında yer alan Sting'in Shape of My Heart parçası da süper... izlemeyen varmıdır acaba ? (:

immortalance immortalance Üye 24.03.2009
0

Fransızların çektiği öenmli filmlerden birisidir. Arşivimde bir numaralı sıraya koymuş bulunuyorum. Çok hoş ve eğitici bir film de diyebilirim. Aslında her sinema severin izlemiş olması ve arşivinde bulunması gereken bir film.

fikret fikret Üye 22.03.2009
0

Fransız yapımı filmler içerisinde belki de izlenebilecek nitelikte olan nadir filmlerdendir kendisi, izlemeyen yoktur sanırım :)