Pain / Acı (2011)

Sivrisinema Puanı

0
1 İnceleme

Üye Puanı

0
4 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Komedi, Animasyon, Aile, Fantazi
  • Yönetmen: Jayson Thiessen, James Wootton
  • Oyuncular: Ashleigh Ball, Tabitha St. Germain, Tara Strong, Andrea Libman, Cathy Weseluck, Nicole Oliver… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Kaneshiro Kaneshiro Editör 09.03.2012
0

Pain / Acı (2011)

Nam-soon, yaşadığı bir trajedi yüzünden, kaybettiği ailesinin vefatlarını kendinden bilmektedir. Ablası gözleri önünde, takla atan arabanın içinde kitli kalıp, araba alev alınca, kapıyı açmayı denemiş, eli yandığı için kapıyı açamamasından dolayı, olan olmuştur. Bu olayın etkisi yeterince travmatik … Devamı

Üye Yorumları

Kaneshiro Kaneshiro Yazar 16.03.2012
0

Sn. Uzun; Kesinlikle soyleminize katiliyorum. Film ne yazik ki, ismini hakedecek bir kurguya sahip degil. Oyle olsa idi bile, bir izleyicinin anlatimi, bir diger izleyiciyi tatmin etmeyebilir. Bu cok dogaldir. Hepimiz , bir filmi, ayni bakis acisi ile izleseydik, zaten film elestrisi yazmaya gerek kalmazdi. "Aci" uzerine yapilacak binlerce kurgu varken, senaristin bu kurguyu secmesi yazar olarak bana sıkıcı geldi... Hakli- haksiz aramiyoruz... Bir filme farkli yorumlar getiriyoruz izleyiciler olarak :) Sevgilerimle...

ahmet_uzun2b ahmet_uzun2b Üye 16.03.2012
0

Film çok çok anlatılacak bir film değil fakat yazmak farklı bir şey olmalı. Mesela filmin bir karesi bile insana yazmak için birçok konu verebilir. Benimkisi bir örnekti ama ciddi birr şekilde, "Film izlenip diyardan diyara yazılacak bir senaryoya sahip değil". Bana göre yazar ve şikayetçi arkadaş, HANGİMİZ HAKLIYIZ? (Ben dahil.).

Kaneshiro Kaneshiro Yazar 15.03.2012
0

Aynur Hanım, Filmi izlediyseniz, olanın dışına çıkmayı kısırlaştırdıgı gibi, var olanında cok dogurgan olmadıgı, dolayısıyla eleştirel anlamda yazara sans vermeyen de bir film olmus. Bu tabii ki yazarin,yani benim, nacizane fikridir. Filmi anlatarak yapılan girişi burada yazmanız, izlememiş biri için hoş olmayacaktır. Cunku , yazar; girişi filmi anlatatak yaptıgını soylemiyor. Okuyucu spoiler vermiş oluyor ki bu da izleyicilerin hoş karşılayacagı bir şey degil. Yine de yorumunuz için tesekkür edebilirim.

aysel_nur_bilen aysel_nur_bilen Üye 14.03.2012
0

Okuduğum diğer (bir kaç) yazıya nazaran daha az kendini anlatabilen, kendi ruh renginden ziyade hissedilebilecek olası gözlemler okudum bu yazıda. Daha önce ise yazının girişi çok riskli bir giriş. Direk filmi anlatarak giriş bence tehlikeli bir hareketti. Filmi de izledim, bulamadığım bir şeyler, gözümden kaçanları aradım fakat nafile. Yinede "Ellerinize sağlık" diyebilirim.