Taare Zameen Par (2007) ve Disleksi (Like Stars On Earth)

Taare Zameen Par

Taare Zameen Par (2007) ve Disleksi (Like Stars On Earth)

Sivrisinema Puanı

0
1 İnceleme

Üye Puanı

0
6 Yorum

Film Künyesi

  • Oyuncular: Darsheel Safary, Aamir Khan, Tanay Chheda, Sachet Engineer, Tisca Chopra, Vipin Sharma, Ayaan, Abhishek Bachchan, Megha Bengali, Bugs Bhargava, Alorika Chatterjee, Gurkirtan Chauhan, Sanjay Dadich, Madhav Datt, Aniket Engineer… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Leithy Cat Leithy Cat Editör 07.10.2011
0

Taare Zameen Par (2007) ve Disleksi (Like Stars On Earth)

Bir çocuk düşünün, ömrünüzde gördüğünüz, görebileceğiniz en yaramaz çocuk. Yazı yazmayı istemiyor, yazsa da harfleri birbirine karıştırıyor...  Renklerle arası harika ama iş sayılara gelince 3 ile 9u çarpıp 9un yok olacağını düşünüyor... Bir çocuk düşünün ki yüreğinde hüzün, başarısızlığın göz yaşla… Devamı

Üye Yorumları

sinem sinem Üye 31.08.2012
0

çok duygulandığım filmlerden birisidir taare zameen par....baştan sona harika bir yapıt.sadece izleyin pişman olmazsınız.

Murat Teke Murat Teke Yazar 12.02.2012
0

Şarkıların tamamını filmin resmi sitesi olan www.taarezameenpar.com Music başlığı altında bulabilirsiniz. En popüler olanalrı ise Taare Zameen Par, Kholo Kholo, Bum Bum Bole'dir. Yine de belirttiğim adreste hepsini bulabilirsiniz. Zengin içerik vardır.

sahra_karabasoglu sahra_karabasoglu Üye 12.02.2012
0

Film mükemmek. Amir Khan mükemmel. Çocuk oyuncu mükemmel. Dolu dolu bi iki buçuk saat geçirdim. Mutlaka izleyin. Filmdeki şarkıalr da çok iyi. Yalnız şarkıların isimlerini bilen var mı, bulamıyorum???

Murat Teke Murat Teke Yazar 03.01.2012
0

İlk olarak söylemek istediğim şey; kesinlikle güncel diliyle "spoiler" verilmeden, çok güzel bir anlatım olmuş. Elinize sağlık. Film hakkında ise söyleyecek çok fazla şey yok aslında. Söylemeden edemeyeceğim bir nokta varsa o da Darsheel Safary adlı o büyümüş de küçülmüş muhteşem yetenek. Ağlamak hiç bir çocuğa yakışmaz, onlar hiç ağlamasın fakat o bu işin altından çok iyi kalkmış. Her sahnesi mükemmele yakın. Her sahnesi çok candan yakalıyor seyirciyi. Bunda filmdeki harika müziklerin etkisi de büyük tabi ki. Aamir Khan benim çok sonradan keşfettiğim, keşfettikten sonra da bırakmadığım birisi. Her haliyle çok iyi. "Ghajini"deki o hırçın haliyle de "3 İdiots"daki şapşal haliyle de ve buradaki mükemmel öğretmen modeliyle de hayran olunacak bir aktör. Aynı zamanda çok iyi bir eleştirel bakış açısı var. Mükemmel şekilde yorumlamış eğitim sistemindeki hataları. Filmi izledikten sonra aklıma gelen ilk kelimeyi ya da kelimeleri genelde o filmle birlikte saklarım belleğimde.Bu filmin belleğimdeki yeri ise şu cümlenin yanı; "Çocukken atılır hayallerin temeli."

snalubma snalubma Üye 07.10.2011
0

ilk defa hint filmi izledim güzeldi bu kadar iyi olacağını tahmin etmiyordum tavsiye ediyorum. bazı klişe yerler var ancak bunu seyircinin konuyu daha iyi analiz etmesi düşünülmüştür galiba. sonraki sahneyi tahmin etmek çok zor değildi ama o duyguyu yaşatıyor. yazar arkadaş senaryoyu güzel değerlendirip kaleme almış. ellerinize sağlık

tarih84 tarih84 Üye 07.10.2011
0

Disleksi denince filme ilgim arttı doğrusu. Yanlış bilmiyorsam ters ayna gibi birşeydi yazıları ve durumları aynanın tersinden görmek gibi, dünyanın en zeki insanlarının da bu hastalığı taşıdığı söyleniyor. Filmi tam tadında kesmişe benziyorsun, izlemeye karar verdim.Teşekkürler:)