Toprak Altında / Buried [2010]

Buried

Toprak Altında / Buried [2010]

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
4 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Drama, Gerilim, Gizem
  • Yönetmen: Rodrigo Cortés
  • Oyuncular: Ryan Reynolds, José Luis García Pérez, Robert Paterson, Stephen Tobolowsky, Samantha Mathis, Ivana Miño, Warner Loughlin, Erik Palladino, Kali Rocha, Chris William Martin, Cade Dundish, Mary Birdsong, Kirk Baily, Anne Lockhart, Robert Clotworthy… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

Fırat Çimenli Fırat Çimenli Editör 08.03.2011
1

Toprak Altında / Buried [2010]

Kapalı alan korkunuz var mı? Baştan söylemek istiyorum ki, eğer bu filmi izlemediyseniz ve izleme gibi bir düşünceniz varsa bu yazıdan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. E tamam, o zaman bu yazıyı buraya neden koyduk? Cevap; Tartışılacak çok şey olmasından dolayı.. Karanlık bir sahnenin ardından, … Devamı

Üye Yorumları

Emin Buğra Saral Emin Buğra Saral Yazar 15.03.2011
0

Sen yazıyı yazarken çok soğukkanlı davranabilirsin ama o durumdayken bunları aklına getirmek çok zor. İlk akla gelecek her şeyi sırasıyla yapıyor, sonra denilenlere uymaya çalışıyor zaten. Film hakkındaki tekniklere değinmek isteyip istememek yazarın kendi seçimidir, filmin kendinde uyandırdığı düşünceyi yansıtması yadırganamaz. Film etkileyici, canı sıkılmıyor insanın. Yapılan "puştluk" insanda üzüntü, hayal kırıklığı, nefret gibi duyguları aynı anda uyandırıyor. Farklı bir dram filmiydi ve yönetilmesi gerçekten zordu bence.

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 09.03.2011
0

Film güzel filmdi, keza yazı da aynı şekilde filmi tam anlamıyla yansıtma gibi bir lüksü olmadığını biliyoruz. Durum gereği film seyrindeyken düşünülen yahut düşünülebilecek durum değerlendirmesi gayet güzeldi. Tebrik ederim. Tabiki Tunahan'ın da söylediği gibi herkesin görüşü ve bakışı farklı olabilir, size de teşekkürler.

Fırat Çimenli Fırat Çimenli Yazar 09.03.2011
0

@ Tunahan; Farklı tarzda filmlerin, farklı tarzda anlatımı olduğunan inanan bir (yazmaya çalışan) yazarım. Filmin eğer duygusal koşullarını, hissiyatını buradan anlatırsam, filmi izlemenize zaten gerek kalmazdı. Gömülü olarak kalan ve oradan kurtulmaya çalışan bir adamın hikayesini biraz yüzeysel olarak anlatmak gerektiğini düşünüyorum. Bu duyguları anlamak ya da bunların içine girmek isteyen birinin filmi izlemesi daha doğru olacaktır.

tunahan_kayikci tunahan_kayikci Üye 09.03.2011
0

Filmi izledim, sıkışık ve tek kişilik bir film olsada güzeldi fakat, üzülerek söylemek isterim ki yazar arkadaş filmi tam olarak belli edememiş. Tabiki bu şahsi fikrimdir. Ben daha çok duygulardan, hissiyattan yada performans sahnelerinden bahsedeceğinizi zannederken filmin bir bölümünü adım adım anlatmak... Bu kolay olandı sanırım. Tabiki benim fikrim.