Zoraki Kral / The King's Speech

The King's Speech

Zoraki Kral / The King's Speech

Sivrisinema Puanı

1
1 İnceleme

Üye Puanı

0
5 Yorum

Film Künyesi

  • Tür: Drama, Tarih, Biografi
  • Yönetmen: Tom Hooper
  • Oyuncular: Colin Firth, Helena Bonham Carter, Derek Jacobi, Robert Portal, Richard Dixon, Paul Trussell, Adrian Scarborough, Andrew Havill, Charles Armstrong, Roger Hammond, Geoffrey Rush, Calum Gittins, Jennifer Ehle, Dominic Applewhite, Ben Wimsett… Devamı

Sivrisinema İncelemeleri (1)

fafatuka fafatuka Editör 23.02.2011
1

Zoraki Kral / The King's Speech

Bir filmin değerlendirmesini yaparken, odaklandığı konudan daha fazlasını filmden beklememek gerekir diye düşünürüm hep. Yani film neyi anlatmaya niyetlendiyse onu anlatmalı, başka meseleleri başka filmlere bırakıp konudan sapmamalı, buna göre de niyetlendiği şeyi izleyiciye aktarabildiği ölçüde baş… Devamı

Üye Yorumları

idris idris Üye 05.03.2011
0

Aldığı ödülleri tartışırım ama arşiv olabilecek güzel bir filmdi. Ellerinize sağlık, kaçırmayın.

tunahan_kayikci tunahan_kayikci Üye 25.02.2011
0

Ben bu filmi hala izleyemedim ve siz güzel güzel yazıp hevesimi tavan yaptınız :/

MuratGil MuratGil Üye 24.02.2011
0

Filmi henüz vizyona girmeden "Çankaya Köşk"ü skandalının sayesinde izledim diyerek itirafta bulunmalıyım. Yaptığınız yorumlar oldukça yerinde. Ben de her iki oyuncunun yani başkan ve konuşma uzmanının ödüle layık bir oyunculuk çıkardıklarına inanıyorum. Yalnız filmde her zamanki gibi hamasi bir biçimde belli şeyleri empoze etme çabası gözden kaçmıyor. Nedense bu tip filmlerin sonunda kendinizi bir Amerikan ya da İngiliz gibi gururlanırken buluyorsunuz. Örneğin filmde yansıtılan Büyük Britanya İmparatorluğu, her yerde sömürgesi olan büyük bir emperyal güç değilmiş de zalim Almanların hışmına uğramış bir hoşgörü medeniyeti gibi yansıtılmış. Bu fikri yerleştirmede Amerikan ve İngiliz sinemasının üzerine yok sanırım. Son olarak yorumlarınız için elinize sağlık diyorum.

fafatuka fafatuka Yönetici 23.02.2011
0

Ben de teşekkür ederim. Filmin yorumlanacak fazla bir yanı yok gibi geldi bana, her şey yerli yerinde ve sade bir şekilde anlatılmış ve özellikle oyunculukları ile izlemeye değer bir film olmuş.

Biblio Biblio Yazar 23.02.2011
0

İlk paragraftaki gibi ayrıntılara dağılmadan, öz ama filmi izleme arzusu uyandıran bir yazı olmuş. Zevkle okudum, teşekkür ediyorum.