Batman Efsanesi Sona Eriyor

01 Mayıs 2013

Kara Şövalye serisinin yönetmeni Christopher Nolan, önümüzdeki yıl çekilecek olan serinin 3. filmi "The Dark Knight Rises" den sonra serinin biteceğini Los Angeles Entertainment Weekly dergisine de açıklaması şaşkınlık yarattı. Öyleki, belli bir kitleye sahip olan Batman serleri salonlarda da oldukça yer doldururken ve ticari yönden de kazanç sağlarken "Bu kararın sebebi neydi?" sorusuna tabiki mantıklı bir cevap gelmiş.

Böyle iyi bir serinin bitecek olması düşünülemezken ve hayranlarının hayal kırıklığına neden olmasına rağmen, Inception (Başlangıç) filmiyle yönetmen Christopher Nolan'un neler yapabileceği de şüphesiz ortada. Bu sebeple yeni bir kahraman yada yeni bir seri hayaliyle bağrına taş basan Batman hayranlarına ilk teselli yine filmin yönetmeni Nolan'dan geldi.

Nolan, Sıfırdan bir senaryo yaratmanın gözünü korkuttuğunu ifade ederken serinin son filmiyle beraber Batman dünyasının kurallarıyla sınırlı kalmaktan mutluluk duyduğunu dile getirmiş.

Inception (Başlangıç) filmiyle 820 milyon dolarlık gişe başarısının ardından Warner Bros'un gözüne giren yönetmenin son filmde kendisine hiç karışılmayacağını ve bu sebeple daha içten çalışacağını ifade etmiş.

Üye Yorumları