Sinema Haber

01 Mayıs 2013

Kara Murat: Mora'nın AteşiFatih'in fedaisi olarak da tanımlanan Kara Murat, ilk olarak 1971 yılında Rahmi Turan'ın kaleminden Günaydın gazetesinde ortaya çıkmıştı. Sonrasında 1974 de dergi ile sevenlerine ulaşan Kahramanımız, sinema hayatına Cüneyt Arkın ile başlamıştı. Önce romanlardan ve dergi, oradan da sinemaya geçen Kara murat, şimdi ise teknolojiyle beraber yeniden karşımızda. Fransız aktör ve kareografist Cyril Raffaelli filmin aksiyon kareografisini ve danışmanlığını yapıyor. Başrollerde Fatih Usta'nın oynadığı filmin fragmanı çekilmeye başlamış bile. Dünya çapında satış ve pazarlaması, Centre Media ve Şebeke Creative Team yürütülecek olan Kara Murat Mora'nın Ateşi, Türkiye'de Aralık 2011'de sinema izleyicisine ulaşacak.


Matt Damon Yönetmen ve Baba oluyorMatt Damon, oyunculuktan sonra yönetmenliğe ulaşan eli, 1997 yılında arkadaşı olan Ben Affeck ile beraber yazdıkları Can Dostum (Good Will Hunting) ile En iyi Özgün Senaryo Dalında Oscar kazanmasıyla şimdide yönetmenliğe uzandı.


Bu uğurda Warner Bros. dan “Father Daughter Time: A Tale of Armed Robbery and Eskimo Kisses” isimli film satın alınmış bile. Kızıyla birlikte sırra kadem basan bir babanın hikayesinin geçeceği filmde Matt Damon'un yönetmen ve başrol olacağı söylenmekte.


Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları Bölüm 2 Türkçe FragmanDavid Yates yönetimindeki filmin oyuncu kadrosunda Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Tom Felton, Ralph Fiennes, Brendan Gleeson, Richard Griffiths, John Hurt, Jason Isaacs, Helen McCrory, Bill Nighy, Miranda Richardson, Alan Rickman, Maggie Smith, Timothy Spall, Imelda Staunton, David Thewlis, Julie Walters ve Bonnie Wright yer alıyor. Filmin Fragmanı...


Quentin Tarantino ve Yeni ProjesiQuentin Tarantino'dan ilginç bir haber ve paylaşmak gerek... Tarantino'nun son filmi olarak duyurulan fakat henüz netleşmemiş olan bir film,  "Django Unchained". Film 1966 tarihli spaghetti western 'Django'dan esinlenmiş. Bundan önce ise Tarantino, Sukiyaki Western Django'da oynamıştı. Filmle ilgili tek kesin olay ise, Soysuzlar Çetesi'ndeki Oscar ödüllü aktör Christoph Waltz'ın oluşu.

Üye Yorumları