Sinema Haber

01 Mayıs 2013


ÇANAKKALE 1915


Yönetmenliğini Yeşim Sezgin'in üstlendiği, Turgut Özakman'ın  u Çılgın Türkler, Diriliş ve Cumhuriyet adlı Türkiye tarihini kaleme aldığı üçlemesinin Çanakkale savaşlarını konu alan Diriliş kitabından sahneye taşınan bu eserin yapımcılığını Fiada Film ve Örümcek Yapım üstleniyor. Büyük bir bütçe ile hayata geçirilen "Çanakkale 1915" adlı filmin ilk posteri yayınlandı.    


YILIN FİLMİ CLOUD ATLAS


Tom Hanks, Halle Berry, Hugh Grant, Hugo Weaving, Jim Broadbent, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw ve Keith David yer aldığı "Cloud Atlas" adlı filmin yönetmen koltuğunda Matrix serisinin yaratıcıları Andy Wachowski ve Lana Wachowski kardeşler ile birlikte 'Lola Rennt' (Koş Lola Koş) ve 'Perfume' (Koku) filmlerinden tanıdığımız Alman yönetmen Tom Tykwer yer alıyor. Film, şimdiden 2012 yılının en iyileri arasında gösterilmeye başlamış bile. Kadrodaki şölen sinema seyircilerini şimdiden heyecana sokmuş durumda.DREDD İLK FRAGMANI İLE KARŞINIZDA


 Sylvester Stallone’nin başrollerde olduğu 1995 yapımı film, 18 yıl sonra yeniden gösterimde. Filmin ilk fragmanı yayınlandı. Ayrıntılı bilgi, künye ve resimler için; Dredd 3D Fragman görüntülenemiyorsa sayfayı yenileyiniz.

Üye Yorumları