Sinema Haber

01 Mayıs 2013

New York Film Eleştirmenleri Ödüller Sahiplerini Buldu Kathryn Bigelow, El Kaide'nin lideri Usama bin Ladin'i yakalanma sürecini anlattığı "Zero Dark Thirty" ile hem "En İyi Film" hem de "En İyi Yönetmen" ödüllerine layık görüldü. Steven Spielberg imzalı "Lincoln" ise "En İyi Senaryo" dahil üç ödül kazandı. Filmde ABD başkanını canlandıran Daniel Day-Lewis, "En İyi Erkek Oyuncu", Sally Field ise "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü"nü kazandı. "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü", savaş sonrası dönem İngiltere'sinde geçen "The Deep Blue Sea" filmindeki performansıyla Rachel Weisz'e, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü" ise "Bernie" filmiyle Matthew McConaughey'a verildi. "En İyi Yabancı Film" ödülünü, Avusturyalı yönetmen Michael Haneke'nin "Amour" kazandı. "En İyi Animasyon Ödülü", "Frankenweenie"ye verildi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklanan ödüller, 7 Ocak 2013'te yapılacak ödül töreninde sahiplerine verilecek. Kaynak: ntvmsnbc.com


Don Jon's Addiction Filminden İlk Kare Yayınlandı


Hem yazıp hem yönettiği romantik komedi "Don Jon's Addiction"  filminde Scarlett Johansson ve Julianne Moore gibi yıldız oyuncular sevenleriyle buluşuyor. Filmden ilk kare yayınlandı bile.


Altın Portakal Film Festivali'nin 50. Yıl Afişi İçin Yarışma Başlattı


20 Eylül 27 Eylül 2013 tarihleri arası yapılacak olan Antalya Altın Portakal Film Festivali için afiş arayışları bu sefer düzenlenecek olan yarışma ile belirlenecek.


Birincilik ödülünün 5 bin TL olarak belirlendiği yarışmaya son başvuru tarihi 22 Şubat 2013.


Yarışma şartları;  • Eserlerin özgün olması gerekiyor

  • Herhangi bir yayın organında kullanılmaması gerekiyor

  • Herhangi bir bir yarışmaya katılmamış olması gerekiyor

  • Eserin daha önce sergilenmemiş olması gerekiyor


Yarışmaya katılmak ve başvuru formu için www.altinportakal.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Üye Yorumları