Bu Hafta Vizyona Giren Filmler

13 Eylül 2013
Arınma Gecesi (The Purge)


Her yıl bir gece, sonuçlarına katlanmadan her türlü suçu işleyebilseydiniz ne yapardınız? Dört kişilik bir aile ve davetsiz bir misafir. Kendilerini korumak adına ne kadar ileriye gidebilecekleri koca bir gece.

Pırıltılı Hayatlar (The Bling Ring)


Bir gurup genç, para ve popülarite adına ünlülerin izini sürüp eşyalarını çalmaya başlayacaktır. Önceleri tedirgin olsalar da sonradan gördükleri ilgi sayesinde hayatlarından memnundurlar. Tabi ki bu iş her zaman rayında gitmeyecek, polisin şüpheleri arttıkça gençlerin huzurları da bozulacaktır. Film gerçek bir olaydan esinlenmiştir.

Turbo


Hayalperest bir sümüklü böceğin en büyük hayali dünyanın en hızlı sümüklü böceği olmaktır. Başına gelen çılgınca bir kaza sonucu bu hayalini gerçekleştirebilir hale gelir.

Bu Nasıl Aile! We're The Millers


David Burke, kendi çapınca sıradan bir insan olsa da şimdiki işi, yine kendi çapında uyuşturucu satmaktır. Günün birinde parası çalınınca işler değişecektir, çünkü mal aldığı yere borcu vardır ve bir an önce bu parayı bulmak zorundadır. Borcu kapatabilmek için tek seçeneği olan David, bu seçeneği değerlendirmek zorundadır.

Karanlık Şerit (Möbius)


Rus istihbarat servisinde çalışan Grégory Lyubov, özel bir görev için Monako'ya gönderilir. Grégory, Monako'da çalışmakta olan güçlü bir işadamının yakınen takip edilmesi işinde kilit bir rol oynamaktır. Bu görevin bir parçası olarak, Monako'daki özel bir Rus bankasında çalışmakta olan Alice isimli yetenekli bir finans uzmanı da gizlice görevlendirilir. Ruslar için çalışmakta olan Alice bir Amerikan vatandaşıdır. Grégory'nin görevi ise Alice'ten gizli bir şekilde onun sadakatini ölçmektir. Ancak Grégory görev sırasında gerçekleştirdiği bir hamleyle altın kuralı çiğner ve Alice ile iletişime geçer. Aralarında ikisinin de dibe doğru ilerleyişini hızlandıracak türden bir tutku başlar.

Şeytan-ı Racim


Emrah ve Salih üniversiteli ve İstanbul'da yaşayan iki gençtir. Her şey günlük hayatta normal gider gibi görünürken, Salih bir anda "havas" adıyla da bilinen 'büyü ilmi'ne merak sarar. Salih'in büyüye olan bu merakı git gide içinden çıkılmaz bir saplantı halini alacaktır. Zira Salih işi ileri boyuta taşıyarak cinler alemindeki varlıkları kontrol altına almak ister. Emrah'ın ise olan biten hakkında hiçbir fikri yoktur ama aynı evi paylaştığı için huzuru kalmamıştır ve kendisini zorla sürüklendiği bir döngünün içinde bulur. Salih her şeyin kontrolünü kaybedince, gece karabasanlar görmeye başlayan, normal bir hayatı kalmayan Emrah da çareyi İzmit'e ailesinin yanına dönmekte bulur. Burada biraz huzura ermeyi umarken, peşine musallat olanlar onu yine rahat bırakmazlar. Ailesi Emrah'a yardımcı olamayacağını anlayınca çareyi bu işlerle daha önce ilgilenmiş olan Bakırcı Mehmet efendiye başvurmakta bulurlar.

Neva


Gerçek bir hayat hikayesi, gerçek bir aşk hikayesi Neva. O güne kadar başka kimseyle birliktelik yaşamamış bir hikaye var karşınızda.

Üye Yorumları