86. Oscar Adayları Belli Oldu

16 Ocak 2014

86. Oscar ödüllerinin adayları belli oldu. 'American Hustle' ve 'Gravity' en iyi film dahil 10 kategoride Oscar'a aday gösterildi.


86. Oscar ödüllerinin adayları belli oldu. Sinema dünyasının en prestijli ödülleri 2 Mart gecesi sahiplerini bulacak.


'American Hustle' ve 'Gravity' en iyi film dahil 10 kategoride Oscar'a aday gösterildi.


'12 Years a Slave' filmi ise 9 kategoride Oscar'a aday gösterildi.





Akademi Başkanı Cherly Boone Isaacs ve Avustralyalı oyuncu Chris Hemsworth tarafından açıklanan adaylar şöyle:


En İyi Film



En İyi Erkek Oyuncu



En İyi Kadın Oyuncu



En İyi Yönetmen



  • David O. Russell (American Hustle)

  • Alfonso Cuaron (Gravity)

  • Alexander Payne (Nebreska)

  • Steve Mcqueen (12 Years A Slave)

  • Martin Scorsese (The Wolf Of Wall Street)


En İyi Orjinal Senaryo



  • American Hustle

  • Blue Jasmine

  • Dallas Buyers Club

  • Her

  • Nebreska


En İyi Uyarlama Senaryo



En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu



  • Barkhad Abdi (Captain Phillips)

  • Bradley Cooper (American Hustle)

  • Michael Fassbender (12 Years A Slave)

  • Jonah Hill (The Wolf Of Wall Street)

  • Jared Leto (Dallas Buyers Club)


En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:



  • Sally Hawkins (Blue Jasmine)

  • Jennifer Lawrence (American Hustle)

  • Lupita Nyong'o (12 Years A Slave)

  • Julia Roberts (August: Osage County)

  • June Squibb (Nebreska)


En İyi Yabancı Film



  • The Broken Circle Breakdown

  • The Great Beauty

  • The Hunt

  • The Missing Picture

  • Omar


En İyi Animasyon



  • The Croods

  • Despicable Me 2

  • Ernest & Celestine

  • Frozen

  • The Wind Rises


En İyi Görüntü Yönetimi



  • The Grandmaster (Philippe Le Sourd)

  • Gravity (Emmanuel Lubezki)

  • Inside Llewyn Davis (Bruno Delbonnel)

  • Nebraska (Phedon Papamichael)

  • Prisoners (Roger A. Deakins)


En İyi Kurgu



  • All Is Lost (Steve Boeddeker and Richard Hymns)

  • Captain Phillips (Oliver Tarney)

  • Gravity (Glenn Freemantle)

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug (Brent Burge)

  • Lone Survivor (Wylie Stateman)


En iyi Belgesel



  • The Act Of Killing

  • Cutie And The Boxer

  • Dirty Wars

  • The Square

  • 20 Feet From Stardom


En İyi Kısa Belgesel



  • CaveDigger (Jeffrey Karoff)

  • Facing Fear (Jason Cohen)

  • Karama Has No Walls (Sara Ishaq)

  • The Lady in Number 6: Music Saved My Life (Malcolm Clarke ve Nicholas Reed)

  • Prison Terminal: Last Days of Private Jack Hall (Edgar Barens)


En İyi Orjinal Şarkı



  • Alone Yet Not Alone (Alone Yet Not Alone)

  • Happy (Despicable Me 2)

  • Let It Go (Frozen)

  • The Moon Song (Her)

  • Ordinary Love (Mandela: Long Walk to Freedom)


En İyi Müzik



  • The Book Thief (John Williams)

  • Gravity (Steven Price)

  • Her (William Butler and Owen Pallett)

  • Philomena (Alexandre Desplat)

  • Saving Mr. Banks (Thomas Newman)


En İyi Sanat Yönetimi



  • American Hustle (Judy Becker and Heather Loeffler)

  • Gravity (Andy Nicholson, Rosie Goodwin ve Joanne Woollard)

  • The Great Gatsby (Catherine Martin ve Beverley Dunn)

  • Her (K.K. Barrett, Gene Serdena)

  • 12 Years a Slave (Adam Stockhausen ve Alice Baker)


En İyi Kostüm



  • American Hustle (Michael Wilkinson)

  • The Grandmaster (William Chang Suk Ping)

  • The Great Gatsby (Catherine Martin)

  • The Invisible Woman (Michael O’Connor)

  • 12 Years a Slave (Patricia Norris)


En İyi Makyaj



  • Dallas Buyers Club (Adruitha Lee ve Robin Mathews)

  • Jackass Presents: Bad Grandpa (Stephen Prouty)

  • The Lone Ranger (Joel Harlow ve Gloria Pasqua-Casny)


En İyi Görsel Efekt



  • Gravity (Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk ve Neil Corbould)

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug (Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton ve Eric Reynolds)

  • Iron Man 3 (Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash ve Dan Sudick)

  • The Lone Ranger (Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams ve John Frazier)

  • Star Trek Into Darkness (Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann ve Burt Dalton)


En İyi Ses Kurgusu



  • All is Lost (Steve Boeddeker ve Richard Hymns)

  • Captain Phillips (Oliver Tarney)

  • Gravity (Glenn Freemantle)

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug (Brent Burge)

  • Lone Survivor (Wylie Stateman)


En İyi Ses Miksajı



  • Captain Phillips (Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith ve Chris Munro)

  • Gravity (Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead ve Chris Munro)

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug (Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick ve Tony Johnson)

  • Inside Llewyn Davis (Skip Lievsay, Greg Orloff ve Peter F. Kurland)

  • Lone Survivor (Andy Koyama, Beau Borders ve David Brownlow)


En İyi Kısa Film (Animasyon)



  • Feral (Daniel Sousa ve Dan Golden)

  • Get a Horse (Lauren MacMullan ve Dorothy McKim)

  • Mr. Hublot (Laurent Witz ve Alexandre Espigares)

  • Possessions (Shuhei Morita)

  • Room on the Broom (Max Lang ve Jan Lachaue)


ntvmsnbc.com

Üye Yorumları