Yönetmen Ömer Uğur, "Guruldayan Kalpler"le Yeniden Sinemaya Dönüyor

20 Nisan 2015

YÖNETMEN ÖMER UĞUR, “GURULDAYAN KALPLER”LE YILLAR SONRA YENİDEN SİNEMAYA DÖNÜYOR!


“Eve Dönüş” filmi, “Geniş Aile” dizisi gibi unutulmayan projelerin sevilen  yönetmeni Ömer Uğur; aksiyon komedi filmi “Guruldayan Kalpler”le yaklaşık   10 yıl aradan sonra sinemaya dönüyor! Başrollerini Necip Memili, Algı Eke ve   Devin Özgür Çınar’ın paylaştığı “Guruldayan Kalpler”; “sokaktaki adam”ın   modern sanatla bol kahkahalı imtihanıyla sinema izleyicisine neşeli bir macera   sunuyor.


İlk filmini 1986 yılında çeken, televizyonda önemli projelere imza atan, senaryo  çalışmaları ve belgesel çekimleri de yapan Ömer Uğur; adını, 2006 yılında hem   yönetmenliğini üstlendiği, hem de senaryosuna imza attığı “Eve Dönüş” filmiyle   duyurdu. Ekranların çok konuşulan dizisi “Geniş Aile”nin de sevilen yönetmeni;    yaklaşık 10 yıl sonra bir aksiyon komedisiyle sinemaya dönüyor. Uğur’un yönetmen   koltuğunda oturduğu “Guruldayan Kalpler”; “sokaktaki adam”ın, bir modern sanat   eserine bakış açısını komik bir dille anlatıyor. Sinema seyircilerine neşeli bir macera   sunarken, güçlü esprileri ve oyunculuklarıyla çok güldüren filmde Ömer Uğur ayrıca,   küçük bir rolle de izleyicilere sürpriz yapıyor.


Ailece izlenebilecek aksiyon komedi filmi “Guruldayan Kalpler”in yapımcılığını;  “Vay Arkadaş”, “Galip Derviş”, “İçimdeki Ses” gibi projelere imza atan Barakuda Film   üstleniyor. Filmde, Necip Memili, Algı Eke ve Devin Özgür Çınar’ın yanı sıra Tanju   Tuncel, Fırat Tanış, Uygar Özçelik, Hakan Meriçliler, Ünal Yeter, Ali Tutal,   Sevilay Şimşek ve Barış Başar rol alıyor. Senaryosunu Caner Güler’in yazdığı   filmin müziklerini ise Sertaç Özgümüş ve Selim Siyami Sümer hazırladı.


Modern sanatın yarattığı kafa karışıklığını komik bir aksiyonla harmanlayan  “Guruldayan Kalpler”; 1 Mayıs 2015, Cuma günü sinemalarda!

Üye Yorumları