Yok öyle Şirinler'i görmeler falan filan

01 Mayıs 2013

"Ay havalar bi sıcak bi sıcak sorma hanım" diyerek bu yazıya başlamak isterdim ama Haziran'ın başlarında pencereyi dahi açınca 10 saniye içinde odam "güneye göç etmek gerek" nidalarıyla yankılanmaya başlıyor. Küresel Isınma da bir karaktersiz sormayın, hani bozulmuştun, hani yağmur yağmayacaktı? Çok bozuldun gerçekten, eskiden böyle değildin sen Küreselcan. Neyse, şükretmeyi bilmek gerek yoksa sopa inebilir anında kafama. Keşke Hande Yener'in Sopa'sı olsa diye geçirmedim değil içimden. Şaka maka kadın yaşlandıkça çirkinleşiyor. Ben ünlüleri yaşlandıkça güzelleşen insanlar olarak bilirdim. Her şeyi yanlış öğretmişler bize. Konuyu bağlamak adına devam ediyorum: Küçükken de iyi bir çocuk olunca Şirinler'i görebileceğimi söylediler. Onların yüzünden her gün evden kaçıp ormana koşardım cıbıl cıbıl ayaklarımla. İki üç tırtıl ve bir böcek dışında kimseyi göremezdim.


Küçük çocukların duygularıyla oynamaya utanmayan büyükler artık kendi aksanlarını bile kandırmaya yönelik cilvenaz güdüyorlar. Mesela Hollywood (Kutsal Tahta olacakmış bir l eksik olsa) filmlerinde gerçek olmayan o kadar palavra sıkılıyor ki. Bu yüzden adına Fiction (Fikşın) deyip telafi etmeye çalışıyorlar. "Arkadaşım, aşklar fikşın olur mu yahu?" diye kimse de çıkıp iki Osmanlı tokatı atmıyor yönetmenlere. Ah nerde o Yeşilçam delikanlıları, kalmadı artık kalmadı. Zamane gençliği kandırılmayı seviyor. "Biber gerçekse, gerçek acıdır" mantığıyla "film uydurmaysa, hayat dondumadır" felsefesi güden 1 milyon kişi toplayabilirim. Peki izlediklerinin etkisinde kalıp günlük hayatı mahveden insanlar olmuyor değil, kim verecek bunun hesabını? Pokemon yüzünden pencereden atlayan Pikaçular, Örümcek Adam (Spider-Man) olup "ağ çıkacak, kesin kesin" diyerek binalardan atlayanlar, erotik iç çamaşırıyla sevgilisini cezbedeceğini sanıp evlenme aşamasındayken yüzük atmak zorunda kalanlar ve daha binlercesi. Akıl fikir niyaz ediyor, büyüklerin ellerinden öpüyorum.


Gelelim konunun benim hayatımdaki yerine. En son ormanda kalmıştık Şirinler'i ararken. Şirinler'i bulamayınca Gargamel'i aramaya başladım. Yani adam kısmen de olsa haklı. Çünkü küçük mavi cinsiyetsiz yaratıklar insanı ürkütüyor. Gargamel'i de bulamadım, ama bi kedi buldum. Azman! Mart ayında olmamızla alakası yoktu ama Gargamel'in kedisi olmalı diye düşünüp aldım ve eve götürdüm, sorguya çektim:


- Konuş, Gargamel nerde? Şirinler nerde?!
- Miyaauuvvv...
- Hım, demek bilmiyorsun. Nöbetçiler, iki gün daha süt vermeyin!
- Miyaaaaaaaaaaauuuvvvvvv!
- ha ha ha ha...


Evet, iyi bir çocuk olunca Şirinler sözünü tutmadı. Ben de kötü bir çocuk olmaya karar verdim. Malesef 6 gün sonra kedinin Gargamel'in kedisi olmadığını anladım. Komşumuz gelip "benim kedimm bu" deyince dünyam yıkılmıştı. Biraz zayıflamadı değil, ama şekle girdi sayemde kedicik. İki gün sonra vefat etti rahmetli. Bir Şirin bile cenazesine katılmadı, sinsice uzaktan takip ettim.


Yıllar geçti şimdi, maziye dönüp bakınca yine ormanlara koşasım geliyor. Acaba diyorum, yıllarla birlikte Şirinler de bizim gibi büyüyüp Avatar olmuş olmasın? Ne bileyim, belki Şirin Baba bir iksir yapmıştır hepsi kocaman olmuştur. Bu Şirinler'den her şey beklenir mazallah, siz siz olun eğer bir gün iyi çocuk olup da Şirinler'i görürseniz, KAÇIN!


Sevgiler.

Üye Yorumları

Emin Buğra Saral Emin Buğra Saral Yazar 04.06.2010

@bebk : Teşekkürler :) @Ethemciğim : Biliyorum canım, gereksiz yere iltifatlarınla yorma kendini :p Yine de teşekkürler, takip et beni. @nazokiraze : Ballı süt demişken, Şirinler yıllarımda uyuduğumda annem biberon getirip süt içirirdi uyurken. Ve bu durum muhtemelen 8-9 yaşına kadar devam etmiştir. Düşününce yine sinir oldum, demek ki bilinçaltımda Şirinler'den nefret için bir sebepmiş bu da. @Biblio : Efendim o ünvana layık gördüğünüz için önce teşekkür eder daha sonra çizgi film değil de başka bir konu üzerine (talep olursa) yazı yazacağımı belirtmek isterim :) Çekemeyenler ise, lütfen biraz daha yükseğe çıksınlar. "SumurfS"müş, Smurfs olacak o, kedilere gelesin e mi! :D

Kaneshiro Kaneshiro Yazar 04.06.2010

Kedilere iskence eden rahmetli'yi kiniyorum! :D Yasasin SumurfS...:D

Biblio Biblio Yazar 04.06.2010

Sivrinin en eğlenceli yazısı ve videosuna öyle bayıldık ki sünger bob, candy ve bilumum türevlerini de istiyoruz :D

nazokiraze nazokiraze Yazar 03.06.2010

içimize şeytan kaçtığından beri unuttuk şirinleri falan, oğlum ise ballı süt içerse ben10 deki yaban köpeğe dönüşeceği yalanıyla içiyor sütü pehhhhhhh şirinler kovalasın biz kaçalım

Ethem Sak Ethem Sak Yönetici 03.06.2010

Yazıyı yazmadan önce "Şirinler" demiştin de inanmamışım:) Şimdi gözlerime inanamıyorum... Harikasın demekten başka birşey bulamıyorum. Yine herzamanki gibi kendine öz yazmış ve yönetmişsin... Buna devam etmelisin. Şirinlerden kaçmaya devam edicez... Yalannnn :) süperdi.

bebk bebk Üye 03.06.2010

Çok iyi olmuş bu yazı ; cidden çok beğendim;videodaki yaalaan nidaları içinde tebrik eder devamlarını dileriz:) Şirinleri de görürsek eğer iyi çocuk olunca bi gün, kaçıcaz sözzzz, sonra niye dinlemedik seni diye yerinmeyelim:)